Breaking News

गुजरामा वित्तीय शिक्षा तथा व्यवसायीक ज्ञान स्वामित्व ग्रहण कार्यशाला गाेष्टी सम्पन्न

आरके श्रीवास्तव,गरूडा,माघ ०६ गते

राैतहट जिल्लाकाे गुजरा नगरपालिकामा वित्तीय शिक्षा तथा व्यवसायीक ज्ञान स्वामित्व ग्रहण कार्यशाला गाेष्टी सम्पन्न भएको छ । गुजरा नगरपालिकाकाे वडा नम्बर ९ स्थिति रहेकाे नगरपालिकाकाे सभा कक्षमा आज एक दिने कार्यशाला गाेष्टी आयाेजन गरिएको थियाे ।

नेपाल सरकार उधाेग,वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालय ग्रामिण उधम तथा विप्रेषण आयाेजना(समृद्धि) जनकपुर करिडोर कार्यालय,जाकपुरधामकाे आयाेजनामा कार्यशाला गाेष्टी भएको नि.प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत बिनाेद कुमार जयसवालले जानकारी गराउनु भयाे । सुनिता बानियाले सञ्चालन गरेकाे कार्यक्रममा संयाेजक गिरीले समृद्धि आयाेजनाकाे बारेमा प्रकाश पार्नु भएकाे थियाे ।

समृद्धि आयाेजना प्रदेश १ काे ८ वटा जिल्ला र मधेस प्रदेशकाे ७ वटा जिल्लाहरू सप्तरी,सिरहा,धनुषा, महाेतरी,सर्लाही ,राैतहट र बारा जिल्लाहरूमा सञ्चालित रहेकाे उनले जानकारी गराए । गरिबी न्यूनिकरण तथा देशमा दिगाे शान्ति हासिल गर्नका लागि राेजगारीका अवसर सिर्जना गरि समतामूलक तथा समावेशी आर्थिक विकास गर्ने लक्ष्य रहेकाे उनले बताए ।

शुक्रबार नगर प्रमुख सन्तलाल चाैधरीकाे प्रमुख आतिथ्यता र जनकपुर करिडाेर कार्यालयका संयाेजक माेति बहादुर गिरिकाे अध्यक्षतामा कार्यशाला गाेष्टी सञ्चालन भएको थियो । कृषि उधम केन्द्र,नेपाल उधाेग वाणिज्य माहासंघ र हेल्वेटास आयाेजनाकाे साझेदार निकायहरू हुन् । कार्यक्रम सबै उपस्थित प्रतिनिधिहरूले समृद्धि आयाेजनाकाे बारेेमा आ-आफनाे विचार राखेका थिए ।

कार्यक्रममा बाेल्दै गुजरा नगर प्रवक्ता बिजय साह बनियाले सहकारी संस्थाहरू विभिन्न अनुदान लगायतका सहयाेगहरू गर्दै आइरहेकोले अगामी दिनमा पनि आवश्यक सहयाेगहरू गर्दै जाने बताउनु भयाे । वहाँले भन्नू भयाे जुनसुकै निकाय बाट लगानी भइरहेकाे छ ।

त्यसकाे सहि सदुपयोग हुनुपर्नेमा जाेड दिनु भयाे । साे कार्यशाला गाेष्टीमा गुजरा नपा वडा १ का वडा अध्यक्ष रामजी चाैधरी,वडा नम्बर २ का वडा अध्यक्ष अशाेक चाैधरी,वडा नम्बर ९ का वडा अध्यक्ष प्रेम चाैधरी,वडा नम्बर ४ का वडा अध्यक्ष झमक प्रसाद चाैधरी ,कार्यपालिका सदस्य बिजय साह बानिया,रत्ना चाैधरी ,विभिन्न वडाका वडा अध्यक्ष ,सहकारी संस्थाका प्रतिनिधिहरू सहितका दर्जनौं व्यक्तिहरूकाे सहभागिता रहेकाे थियाे ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Bajjikanchal Khabar