<

 

आरके श्रीवास्तव,गरुडा,जेठ ०१ गते ।

रौतहटको फतुवा बिजयपुरमा हैण्डपाइप जडानमा द्धिवेदी निर्माण सेवाको बदमासी गरेको पाइएको छ । सो नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा द्धिवेदी निर्माण सेवाले चापाकल गाडने जिम्मा पाएको हो । तर उसले आफनो मनलाग्दी तरिकाले कल जडान गरिरहेको स्थानियहरुले गुणासो गरेका छन् । सो नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा स्थानिय मन्जुर सोनार,मंगर मुखियाको घरमा चापाकल १ सय २० फिट मात्रै चापाकल जडान भएको पाइएको छ ।

स्थानिय तहलाइ जानकारी नै नदिइ आफनो मनलाग्दी जथाभावी तरिकाले हैण्डपाइप जडान गरिरहेको पाइएको छ । सो वडाका वडा अध्यक्ष अनिरुद्ध प्रसाद यादव उर्फ संजय सँग बुझदा आफूलाइ यस बारे जानकारी नै नदिइ २ सय फिट सम्म जडान गनृुपर्ने कल १ सय २० फिट सम्म नै कल जडान गरि रहेको स्थानियहरुले आफू समक्ष गुणासो गरेको सुुनाए । उनले समन्वयकारी भूमिका निर्वाह नहुँदा चापाकल जडानमा लापारवाही भएको बताए ।

उनले स्थानीय निकायसँग समन्वय नगरिएको कारण यस्तो दुरुपयोग भइरहेको बताएका छन् । चापाकल जडानमा चरम दुरुपयोग भइरहेको पाइएको छ । क–कसको नाममा चापाकल आएको हो त्यसको नामावली समेत सार्वजनिक गरिएको छैन् । गुपचुप तरिकाले उक्त निर्माण सेवाले कल गाड्ने काम गरिरहेको बुझिएको छ । संघिय सरकार खानेपानी मन्त्रालय बाट जडान हुने चापाकलको दुरुपयोग भइरहेको स्रोतले जनाएको छ ।

चापाकल जडान गर्दा उद्देश्यअनुरूप नगरी आर्थिक लाभ हुने गरी काम गरिरहेको देखिन आएको छ । यस विषयमा निर्माण सेवाका सञ्चालक दिलिप चौरसिया सँग बुझदा कागज देखाउन मानेका छैन्न् । भने पेटी ठेकेदार सुनिल कुमार साहले जवाफ दिन भाग्न खोजिरहेका छन् ।

उनले कागज देखाउन नमान्दा स्थानियहरुले बजेट पचाउने मनसायले दिन नमानेको आरोप लगाएका छन् । स्थानियहरुले सम्बन्धित निकायलाइ यता तर्फ ध्यानकर्षण गराउन खोजेका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0