<

 

प्रेमचन्द्र झा,जेष्ठ ०१ गते रौतहट ।

गौर भन्सार कार्यालयको प्रमुख वासु नेपाल जागिरको अन्तिम समयमा पैसाका लागि जे सुकै जस्तोसुकै हरक्त गर्न तयार रहेको कुरा मल लिलामीले पुष्टि गरेकोछ । भन्सार प्रमुख नेपालले व्यापारीसंग सेटिड्ग गरेका कारण पनि राजश्व कम उठने गरेको पुरानो आरोप समेत आज भएको मल लिलामीले पुष्टि गरेको हो ।

सोमवार दिउसो ४स्३० बजे सम्म कार्यालयमा थिएन कार्यालय प्रमुख नेपाल । जागिर अवधि थौरै रहेका कारणले पनि उनी बढि सयम व्यक्तिगत लाभ र एसमौजमा बढि समय बिताउने गर्दछन ।मल लिलामीको लागि तस्करसंग सेटीङ्ग चन्द्रनिगाहपुरमा भएको हो ।उनी कार्यालयमा नभएका कारण शिबहरि निरौलालाई निमित तोकिएका थिए ।हाकिम साहेव चपुर जानू भएको भन्सार कर्मचारीहरुले एक स्वरमा बोलेका थिए ।

अवैधरुपमा भित्रिएको रासायनिक मल गौर भन्सार कार्यालयले व्यवसायीको मिलेमतोमा न्युन दर रेट कायम गरी सोमबार लिलाम गरेका छन । गौर भन्सार कार्यालयमा दाखिला रहेको मल भन्सार प्रमुख नेपालले आर्थिक चलखेलका कारण हतारमा लिलाम गरी तस्करलाई नै जिम्मा लगाएको आरोप छ ।

बजार मूल्य भन्दा आधा मूल्याङ्कन गरी भन्सार प्रमुखले लिलाम प्रकृया गरी भन्सार एजेन्टमार्फत तस्करलाई जिम्मा लगाएको स्थानीयको आरोप लगाएका छन । जिल्ला प्रहरी कार्यालय रौतहटले राजपुर नगरपालिका–५ स्थित घरबाट १ हजार ३ सय बोरा मल बरामद गरेको थियो । युद्व लडे झै ज्यान जोखिममा लिएर प्रहरीले सो मल उठाएका थिए ।मल आइतबार गौर भन्सार कार्यालयमा दाखिला गरिएको थियो ।

भन्सार दाखिला भएको मलको बजार मूल्य करिब २० लाख रुपैयाँको रहे पनि गौर भन्सार कार्यालयका प्रमुख वासु नेपाल, नायब सुब्बा रेवती रोक्कालगायतले आर्थिक चलखेल गरी १० लाख रुपैयाँमै चन्द्रपुरका व्यवसायीमार्फत मल तस्करलाई नै जिम्मा लगाएको हो। अवैध चोरीपैठारीको माध्यमबाट भित्रिएको अन्य समानलाई सुरक्षाकर्मीले बरामद गरी भन्सार दाखिला गर्दा लिलाम गर्न महिनौँ लगाउने भन्सारले हतारमा मल लिलाम किन गरे व्यवसायीहरुको आरोप छ ।

सुरक्षाकर्मीले विवादका बीच अवैध चोरी निकासीको समान बरामद गरी भन्सार दाखिला गर्दा अन्य वस्तुमा समेत न्युन भन्सार दर राखेर लिलाम प्रक्रिया गर्ने गरेकाले उनीहरुको मनोबल हतोत्साहित हुँदै गएको देखिन्छ ।

अत्यधिक न्युन रकम राखेर भन्सारले मल लिलाम गरेको प्रहरी स्रोतले बताए। गौर भन्सार कार्यालयका निमिय प्रमुख शिवहरी निरौलाले मल लिलाम भएको बताए । आफूहरुले कुनै तस्करसँग साठगाठ गरी लिलाम नगरेको उनले बताए । कार्यालय प्रमुख वासु नेपाल र सुचना अधिकारी रेवती रोक्कासंग पटक पटक सम्पर्क गर्दा हुन सकेन ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0