<

 

आरके श्रीवास्तव,गरूडा,चैत २८ गते

आर्थिक मन्दी छाएसँगै अपराधी गतिविधिमा वृद्धि भएको छ । रौतहटको देवाहीगोनाहीमा भएको एक घटनाले यसलाई पुष्टि गरेको छ । मान्छेलाई अपहरण गरि नेपाली कागजमा सहीछाप गराएको खुलासा भएको छ । लाखौंको सम्पत्ति हत्याउने दाउमा सहीछाप गराएको पिडितको भनाइ छ । केही अपरिचित व्यक्तिहरूले एक जना वृद्धलाई अपहरण गरी नेपाली कागजमा सहीछाप गराएको रहस्य खुलेको छ ।

जिल्लाको देवाही गोनाही नगरपालिका–७ प्रेमपुर गोनाहीका वृद्ध विष्णु हजरालाई अज्ञात समुहले केही दिनअघि अपहरण गरी बसहा कागजमा सहीछाप गराएको बताइएको छ । पीडित हजराले मंगलवार पत्रकारहरू सँग कुराकानी गर्दै यस्तो गुनासो सुनाएका छन् ।

गत चैत १२ गते आईतवार साँझ करिव साढे ७ बजेको समयमा गोनाही बजारबाट आफना घर फर्किरहेका हजारालाई प्रेमपुर गोनाही र देवाही बजारको बिचमा चार जनाको समुहमा मोटरसाइकलमा आएका अपरिचित व्यक्तिहरुको समुहले कुटपिट गर्दै गुण्डा शैलीमा अपहरण गरी गाउँ नजिकै रहेको लालबकैया नदिको किनारमा लगेको पिडित हजराको भनाइ छ । साइकलमा सवार आफुलाई ति समुहले मुख थुनेर मोटरसाइकलमा बसाई लालबकैया नदिको किनारमा लगेको र बलजफ्ती बसहा कागजमा सहीछाप गराएको पीडित हजराले बताए ।

सहीछाप गराएपछि उनिहरु आफुलाई नदि किनारमै छोडेर भागेको बताए । आफ्नो आँखामा कपडाले बाँधेको कारण सहीछाप गराउने समूह मध्येका कसैलाई पनि चिन्न नसकेको बताए ।

कागजमा सहिछाप गराएर ती व्यक्तिहरू फरार भएपछि बल्लतल्ल आफनो ज्यान जोगिएको उनले बताए । लालबकैया नदिबाट भाग्दै मौलापुर नपा १ मर्यादपुरमा पुगेपछि स्थानीयहरूले ज्यान बचाएको उनले व्यथा सुनाए ।

उक्त घटना भएको भोली पल्ट लालबकैया नदीको तटबन्ध भएर घरतिर फर्किने क्रममा प्रहरी सहित आफन्तको टोली त्यहाँ भेटाएको थियोे । प्रहरीमा यस विषयमा उजुरी दिन खोजदा उजुरी लिन नमाने को बताए । पीडित हजराको तिन जना छोरीहरु छन भने उनको छोरा छैन्न ।

उनको नाममा १२ कठ्ठा जग्गा जमिन रहेको छ । हजरालाई छोरा नरहेको हुँदा उनको नाममा रहेको सबै जग्गा जमिन हत्याउने उद्देश्यले अपहरण गर्ने समुहले उनीसंग कपाली कागजमा सहीछाप गराएको हुन सक्ने आशांका गरिएको छ । ती अपहरणकारीहरूलाई खोजबिन गरी कपाली कागज बदर गरी आफुलाई न्याय दिलाउन उनले सम्बन्धित निकायसंग माग गरेका छन् ।

यो भन्दाअघि आफु कसैसंग एक रुपैया पनि ऋण नलिएको प्रष्ट पार्दै हजराले यदि आफु कर्जा लिएको भनी कसैले कपाली कागज पेश गरी मुद्दा दिएमा सो तमसुक झुटो सावित हुनुपर्ने र त्यस्ता कपाली कागज पेश गर्ने व्यक्तिलाई अपराधी घोष्णा गरी कडा कार्यवाही गर्नुपर्ने उनले माग गरेका छन् ।

यस विषयमा इलाका प्रहरी कार्यालय गरुडाका डिएसपी छेदीलाल कामती सँग बुझदा उनीहरुको पारीवारी भगडा रहेको बताउँदै । अपहरण भएको पुष्टि नभएको प्रतिक्रिया दिए । प्रहरीले यस विषयमा थप अनुसंधान गरिरहेको जानकारी गराए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0